Kuhu minna?

toopakkumised banner 225x90

kärdla sadama bänner

turism 225x90

Hajaasustuse programmi 2014. aasta taotlusvoor avanenud

Hiiu maavanem kuulutas hajaasustuse programmi 2014. aasta taotlusvooru avatuks alates 7. aprillist 2014.

Hiiumaal saavad toetust taotleda Käina, Pühalepa ja Hiiu valla hajaasustuses asuvate majapidamiste alalised elanikud.

Programmi eesmärgiks on hajaasustusega maapiirkondades elavatele lastega peredele tagada head elutingimused ning seeläbi aidata kaasa elanike arvu püsimisele hajaasustusega maapiirkondades.

Programmist toetatakse järgmisi valdkondi:

- veesüsteemid;

- kanalisatsioonisüsteemid;

- juurdepääsuteed;

- autonoomsed elektrisüsteemid.

Toetust saavad taotleda inimesed, kelle leibkonda kuulub vähemalt üks alaealine laps. Toetust saab taotleda elukohale, kus pere on elanud vähemalt taotluse esitamise aasta algusest. Taotlusel võivad olla kaastaotlejad oma majapidamistega, kellele ei laiene kuni 18-aastase isiku leibkonda kuulumise nõue.

Oluline on ka, et projekti tulemus ei oleks poolik, vaid jõuaks tervikliku lahenduseni. Näiteks peab projekti lõpptulemusena olema joogivesi kättesaadav, juurdepääsuteele peab ligi saama aasta läbi või peab olemas olema leibkonna vajadustele vastav elektrisüsteem.

Projekti maksimaalne toetus ühe majapidamise kohta on 6500 eurot.

Taotleja ja kaastaotleja rahaline oma- ja kaasfinantseering abikõlblike kulude osas peab olema vähemalt 33,33% ning toetus ei saa olla suurem kui 2/3 projekti üldmaksumusest, seega taotleja peab arvestama vähemalt 1/3 osas oma rahalise panusega. Maksimaalse toetussumma arvutamisel võetakse arvesse ka aastatel 2008-2012 hajaasustuse veeprogrammist saadud toetuse summa.

Programmi rakendatakse aastatel 2013-2014. Projekti elluviimiseks on aega maksimaalselt 15 kuud.

Taotlusi võetakse vastu alalise elukoha järgses kohalikus omavalitsuses Kontaktsisik Hiiu vallas Katrin Sarapuu See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5341 5285. Taotluste esitamise tähtaeg on 9. juuni 2014. a.

Täpsem informatsioon toetatavate tegevuste ja abikõlblike
kulude kohta ning taotlusvormid on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kodulehel
www.eas.ee, Hiiu Maavalitsuse kodulehel www.hiiu.maavalitsus.ee ja kohalikes
omavalitsustes.