Kuhu minna?

toopakkumised banner 225x90

kärdla sadama bänner

turism 225x90

UUDISEID HAUSMA RANNAALA PLANEERIMISEST

Kutsume kaasa mõtlema ja täname seniste ettepanekute eest!
Vastavalt Hausma piirkonna detailplaneeringule (Dagopen AB töö nr 15-10) ja Hiiu valla arengukavale on plaanis aktiviseerida Kärdla mereäärset linnaruumi. Tänaseks on toimunud planeeringu esimene avalik väljapanek, arutelu ja murekohtade kaardistamine. Meil on hea meel teada anda, et Hiiu vallavalitsuses ning Hiiu vallavolikogu keskonna- ja ehituskomisjonis on leidnud heakskiidu mitmed vallakodanike ettepanekud. Näiteks on kohalikele elanikele vastu tulles loobutud Hausma tee 1 krundi hoonestamisest, kuhu oli esialgu planeeritud äri- ja purjespordihoone. Nõnda säilivad paremad vaated merele, enam ei ole vajadust muuta Politse- ja Piirivalveameti sissesõidutee asukohta ning sellest tulenevalt ei pea Mere tänavat tegema ühesuunaliseks. Teiseks suuremaks muudatusettepanekuks on ajaloolise päästejaama asukohale näha ette ajaloolise päästejaama mahu piiresse jääv hoone. Tegemist võiks olla Hausma supluskohta teenindava vetelepääste punktiga, kus saab hooaja välisel ajal ladustada supluskoha inventari ja pakkuda varju talisuplejatele. Esialgselt mõeldud suuremahulisem merepääste hoone sobiks nii vallaelanike kui MTÜ Hiiumaa Vabatahtlik Merepääste Seltsi kinnitusel pigem Kärdla sadama piirkonda kui Hausma supelranna äärde. Sadamast saaks operatiivsemalt alustega merele, hoida varustust ja viia läbi koolitusi. Esitatud ettepanekute alusel tehtud muudatused kantakse planeeringulahendusse ning neid arutatakse järgmisel avalikul arutelul 10. juunil 2016 kell 16.00 Hiiu vallavalitsuses (Keskväljak 5a, Kärdla).
Avalikustamisel olnud planeeringulahenduse ja sellele esitatud ettepanekutega saab tutvuda Hiiu Vallavalitsuses ja internetis aadressil: http://avalik.amphora.ee/hiiuvv/index.aspx?type=12&id=37458
Planeeringuga seotud küsimustele vastab arhitekt-planeeringute peaspetsialist Jürgen Vahtra (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel: 53038128).