Kuhu minna?

toopakkumised banner 225x90

kärdla sadama bänner

turism 225x90

KÄRDLA SOTSIAALKESKUSE ARHITEKTUURIVÕISTLUSE NOMINENDID SELGUNUD

13. novembril Kärdlas Hiiu Vallavalitsuses toimunud koosolekul selgitati välja Kärdla sotsiaalkeskuse (Pargi tn 3) arhitektuurivõistluse võidutöö ja preemiate saajad. Käesoleva aasta septembri alguses väljakuulutatud arhitektuurivõistluse korraldaja on Hiiu Vallavalitsus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga. Võistlustööde esitamise tähtajaks 6. novembriks jõudis Eesti Arhitektide Liitu 12 võistlustööd nende hulgas rahvusvahelised osalejad.

Arhitektidest, spetsialistidest ja vallajuhtidest koosnev žürii valis nominentideks ja preemiate saajateks kolm võistlustööd märgusõnadega:
      „Kevad Suvi Sügis Talv"
      „Randumine"
      „Totoro"

Arhitektuurivõistluse eesmärk oli leida Kärdlas miljööväärtuslikul alal asuvale Pargi 3 kinnistule parim, kaasaegsetele nõuetele ning arusaamadele vastava sotsiaalkeskuse hoonetekompleksi ja kinnistu arhitektuurehituslik lahendus. Hiiu Vallavalitsuse eesmärgiks on pakkuda kaasaegseid, mitmekesiseid, kliendikeskseid ja stabiilselt rahastatud sotsiaal- ja hoolekandeteenuseid. Kärdla Sotsiaalkeskuse eesmärkideks on sotsiaal- ja hoolekandeteenuste osutamine puuetega inimestele, lastega peredele, eakatele ja toimetulekuraskustes tööealistele ning võimetekohase õppe pakkumine hariduslike erivajadustega lastele. Kuna olemasoleva Kärdla Sotsiaalkeskuse hooned ei võimalda kõikide vajalike teenuste osutamist, siis on kavas ehitada uus, kaasaegne, terviklik ja minimaalsete ekspluatatsioonikuludega sotsiaalkeskuse hoonetekompleks.

Võistlus lõpeb piduliku tulemuste väljakuulutamisega ja näituse avamisega reedel, 28. novembril 2014.a kell 12.00 Kärdla Kultuurikeskuses (Rookopli 18, 92413 Kärdla). Hetkel võimalik näitusega tutvuda Hiiu vallavalitsuse majas, volikogu saalis ning alates 28.11 kolib näitus Kärdla Kultuurikeskusesse, kus on võimalik sellega tutvuda nädal aega.

Jürgen Vahtra
Hiiu Vallavalitsus
Arhitekt-planeeringuspetsialist
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 53038128