KÄRDLA SOTSIAALKESKUSE ARHITEKTUURIVÕISTLUSE VÕITJA SELGUNUD

 Täna kuulutati välja Kärdla sotsiaalkeskuse arhitektuurikonkursi võitja – ideekavand pealkirjaga Totoro, mille autoriteks on arhitektid Andres Lember, Jaak Huimerind ja Urmo Vaikla arhitektibüroost Studio Paralleel. Võidutöö puhul tõstis žürii esile sotsiaalkeskuse vajadustele vastavat, selget ja läbimõeldud ruumilahendust ning väikelinna miljöösse sobivat sümpaatselt modernistlikku välisilmet.

 

„Kuna olemasoleva Kärdla Sotsiaalkeskuse ruumid ei võimalda täna kõikide vajalike teenuste osutamist, on Hiiu vallavalitsusel kavas ehitada uus, kaasaegne ja minimaalsete ekspluatatsioonikuludega sotsiaalkeskuse kompleks, mis hakkab tulevikus asuma Pargi tn 3 kinnistul,“ selgitas Hiiu vallavanem Georg Linkov. „Et leida linna miljööväärtuslikule alale parim ehituslik ja ühtlasi sotsiaalkeskuse vajadustele vastav lahendus, kuulutasime septembri alguses koostöös Eesti Arhitektide Liiduga välja arhitektuurivõistluse. Kokku laekus võistlusele 12 ideekavandit, mis on märkimisväärne tulemus – tegemist on tõenäoliselt suurima arhitektuurivõistlusega Kärdla linna ajaloos.“

Konkursi võidutöö puhul tõi žürii välja, et tegemist on lihtsa ja tagasihoidlikult modernistliku hoonetekompleksiga, mis sobib hästi Kärdla väikelinna miljöösse, kuid samavõrd oluline oli ka professionaalselt lahendatud ruumiprogramm.

„Lisaks arhitektuursetele kriteeriumitele on oluline, et kavand vastaks vallavalitsuse poolt esitatud peamisele nõudele – pakkuda ruumides mitmekesist sotsiaal- ja hoolekandeteenust sh puuetega inimestele, võimalust korraldada seminare, töötubasid, pakkuda haridust erivajadusega lastele jpm – mille täitmisel tuli võidutöö selgelt teiste seast esile,“ selgitas žürii liige, Eesti Arhitektide Liidu aseesimees Peeter Pere. „Siin suutsid autorid erinevad hooned, hooneosad ja funktsioonid jaotada vajadustele vastavalt, selgelt ja kompaktselt. Ühtviisi on arvestatud kasutusmugavust kui ruumide paiknevust ilmakaarte suhtes, jagades territooriumi erinevateks loogilisteks tsoonideks. Sümpaatsed on ka valitud materjalid, nii sise- kui välisruumi osas. Kuigi žüriile jäi väike kõhklus põletatud puidu kasutamise otstarbekuses fassaadimaterjalina, on tegemist äärmiselt põneva lahendusega.“

Võitjaks osutunud ideekavandi Totoro autoreid premeeritakse Hiiu vallavalitsuse poolt 10 000 euroga. Teise koha, ideekavandi Kevad-suvi-sügis-talv autorid arhitektuuribüroost DAGOpen OÜ ja LÜNK Arhitektid OÜ pälvivad 6000 eurose preemia ning kolmanda koha Randumine kavandi autorid arhitektuuribüroost KAVAKAVA OÜ 4000 eurose preemia.

Võistlustööd on 8.-15.12 vaatamiseks väljas Eesti Arhitektuurikeskuse (Põhja pst 27 A, 10415 Tallinn) esimese korruse seminariruumis ja siin:
http://voistlused.arhitektuurikeskus.ee/voistlusandmebaas/edit?id=3

Lisainfo:

Peeter Pere, Eesti Arhitektide Liidu aseesimees

E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tel: 5651015

Georg Linkov, Hiiu vallavanem

E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tel: 56483426