default_mobilesplash

Kuhu minna?

toopakkumised banner 225x90

kärdla sadama bänner

turism 225x90

KOOLIRAHU KUULUTATAKSE VÄLJA HIIUMAAL

PRESSITEADE
Traditsiooniline Koolirahu kuulutatakse täna välja Hiiumaal
MTÜ Lastekaitse Liit
1.09.2016

Täna, 1. septembril, kuulutatakse Kärdla Linnapargis välja algava õppeaasta Koolirahu. Lepingu allkirjastavad haridus- ja teadusminister, MTÜ Lastekaitse Liit, Eesti Õpilasesinduste Liit, Hiiu maavanem ja MTÜ TORE. Koolirahu väljakuulutamine ühendab õpilased, õpetajad, kooli juhtkonna ja lapsevanemad tegutsema ühiselt parema koolikeskkonna nimel, soosides kooli initsiatiivi koolikeskkonna probleemide lahendamisel. Koolirahu eesmärk on meenutada iga-aastaselt teekonda õppijasõbraliku ja turvalise koolikeskkonna loomiseni.

2016/2017. aasta Hiiumaa Koolirahu saarena kannab sõnumit "Koolirahu iseenda sees igaveseks" Ave Alavainu luuletusega.
Siin hapras ilmas
miski pole püsiv:
vaid aastakaupa
koolirahu püsib.

Kui teeks nüüd nii,
et iseenda sees
saaks kuulutatud
igaveseks see?
A. Alavainu

Koolirahu pisike logo

Lastekaitse Liidu presidendi Loone Otsa sõnul peab tänapäeva kooliskäija maksimumtulemuse nimel oskama keskenduda, mõelda ja seostada. Õpi- ja vaba aega tuleb osata mõistlikult jagada. Õppimisest saab tunda rõõmu ainult siis, kui õppur on rahulik ja pingevaba. "Koolirahu ilus tava annab meile võimaluse sõlmida ühiskondlik leping ja teha oma parim, et lubatut pidada. Maailm meie ümber on rahutu ja muutlik. Sellest hoolimata astume igal aastal ühe sammu ideaalse kooli poole," märkis Ots.

Hiiu maavanema Riho Rahuoja sõnul saab väike saar Läänemeres olla tugev vaid hoolides üksteisest, märgates abivajajat, olles ühiselt toetavad, abivalmis ja sallivad. "Me ei saa olla ühesugused iseloomult, kuid saame olla sarnased väärtuste poolest. Teeme rahu endi sees, teeme koolirahu igaveseks,“ sõnas Rahuoja.

Koolirahu lepingu võib sõlmida iga kool, klass, õpilane, õpetaja, lapsevanem ja koolijuht, toetamaks üksteist hoolivuse, julguse, austuse ja sallivuse kaudu. Koolirahu lepingu saab nii eesti kui ka vene keeles alla laadida aadressilt: koolirahu.lastekaitseliit.ee
Koolirahu kuulutatakse Eestis välja seitsmeteistkümnendat korda. Alates 2008. aastast toimub see MTÜ Lastekaitse Liit eestvedamisel.

Lastekaitse Liit on 1988. aastal asutatud mittetulundusühing, mis aitab kaasa lapse õiguste tagamisele ja lapsesõbraliku ühiskonna kujundamisele.
Meie väärtused on õnneliku lapse silmades!

Lisainfo:
Tiia Liibert
Haridus- ja kultuuriosakonna juhataja
Hiiu Vallavalitsus
tel 53308832
e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Gertha Teidla-Kunitsõn
Koolirahu projektijuht
MTÜ Lastekaitse Liit
58 252 164
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.