HAUSMA RANNAALA PLANEERINGUST

10. juunil toimus Hausma rannaala planeeringu teine avalik arutelu. Uusi põhimõttelisi ettepanekuid ei tulnud. Vallavalitsuse otsusega saadeti planeering maavanema järelvalvesse, mille jooksul kontrollitakse kogu protsessi korrektsust ja vallavalitsuse seisukohtade põhjendatust. Loodame, et maavanem teeb planeeringu osas otsuse suvekuudel.

Arutelude protokollid ja muu vajalik lisamaterjal on kättesaadav aadressilt: http://avalik.amphora.ee/hiiuvv/Document.aspx?id=37458

Lisainfo: Jürgen Vahtra (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

TÄIENDUS 29.06.2016:

Hausma rannaala detailplaneeringule on laekunud Keskkonnaameti seisukoht, mille kohaselt algselt vabatahtlike merepäästjate päästejaamana kavandatud hoonele ei laiene seadusest tulenev ranna ehituskeelu erand, kui hoone funktsiooniks vastavalt planeeringusse kantud muudatustele oleks supluskohta teenindav avalik vetelpäästepunkt kus oleks ühtlasi võimalikud teised tegevused ja supluskoha inventari ladustamine hooajavälisel perioodil. Sellest tulenevalt otsustati käesolevas planeeringus jätta võimalus samafunktsioonilise rajatise (ühest või mitmest küljest avatud varjualune) püstitamiseks, mis võimaldaks suures osas püstitatud eesmärgid täita ja millele ehituskeelu erand laieneks. Suletud siseruumiga hoone kavandamiseks on vallal võimalus kaaluda eraldi Kärdla linna üldplaneeringut muutva detailplaneeringu algatamist supluskoha osas mille käigus tuleks Keskkonnametilt taotleda ranna ehituskeeluvööndi vähendamist hoone püstitamise võimaldamiseks. Peale muudatuste tegemist järgneb Maavanema järelevalvemenetlus.