default_mobilesplash

Kuhu minna?

toopakkumised banner 225x90

kärdla sadama bänner

turism 225x90

HAUSMA RANNAALA UUENDATUD PLANEERING

10. juunil kell 16.00 toimub Hiiu vallavalitsuses avalik arutelu, kus tutvustatakse Hausma planeeringu uuendatud versiooni ja kuhu on kõik huvilised oodatud. Rõõmustav on asjaolu, et vallavalitsusse on juba jõudnud osade elanike tänusõnad, et Hausma planeeringu muudetud versioonis on senisest oluliselt enam arvestatud elanike soovidega.Laekunud ettepanekute alusel on vallavalitsus teinud planeeringulahendusse muudatused. Kõikide pöördumiste ja täiendatud dokumendiga on võimalik tutvuda Hiiu Vallavalitsuses ja interneti aadressil: http://avalik.amphora.ee/hiiuvv/index.aspx?type=12&id=37458

Hiiu vallavalitsus tänab kõiki vallaelanikke seniste ettepanekute eest.

 

Vastavalt Hausma piirkonna detailplaneeringule (Dagopen AB töö nr 15-10) ja Hiiu valla arengukavale on plaanis aktiviseerida Kärdla mereäärset linnaruumi, sh korrastada randa, suurendada turvalisust, planeerida välitreeningute pidamiseks lisavõimalusi tervisesportlastele ning luua eeldused uute elamute rajamiseks. Tänaseks on toimunud planeeringu esimene avalik väljapanek, viidud läbi ühisarutelusid erinevate osapooltega, kaardistatud peamised murekohad ning enamusele neist ka lahendused leitud.

Meil on hea meel teada anda, et Hiiu vallavalitsuses ning Hiiu vallavolikogu keskkonna- ja ehituskomisjonis leidsid juba maikuus heakskiidu mitmed vallakodanike ettepanekud. Näiteks on kohalikele elanikele vastu tulles loobutud Hausma tee 1 krundi hoonestamisest, kuhu oli esialgu planeeritud äri- ja purjespordihoone. Nõnda säilivad paremad vaated merele, enam ei ole vajadust muuta Politse- ja Piirivalveameti sissesõidutee asukohta ning sellest tulenevalt ei pea Mere tänavat tegema ühesuunaliseks. Teiseks suuremaks muudatusettepanekuks on ajaloolise päästejaama asukohale näha ette ajaloolise päästejaama mahu piiresse jääv hoone. Tegemist võiks olla Hausma supluskohta teenindava vetelpääste punktiga, kus saab hooaja välisel ajal ladustada supluskoha inventari ja pakkuda varju talisuplejatele. Esialgselt mõeldud suuremahulisem merepääste hoone sobiks nii vallaelanike kui MTÜ Hiiumaa Vabatahtlik Merepääste Seltsi kinnitusel pigem Kärdla sadama piirkonda kui Hausma supelranna äärde. Sadamast saaks operatiivsemalt alustega merele, hoida varustust ja viia läbi koolitusi. Kolmandaks on vastavalt piirkonna elanike soovile vähendatud planeeritud elamukruntide arvu.

Hausma planeeringuga seotud küsimustele vastab Hiiu vallavalitsuse arhitekt-planeeringute peaspetsialist Jürgen Vahtra (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel: 53038128).