HIIU VALLA ELUTÖÖ- JA VALLAPREEMIA

2016 aasta Hiiu valla elutööpreemia laureaat on ANTS TURO  ja vallapreemia laureaat ANU SAUE. Tunnustused anti üle 29. oktoobril toimunud Hiiu valla 3. aastapäeva pidulikul kontsert-aktusel.

PALJU ÕNNE!

Ants Turo on Hiiumaa haiglas töötanud 1964. aastast ning on tänavu kevadest väljateenitud pensionil. Ta on Eesti meditsiinis erakordne inimene, kes on veel 21. sajandil töötanud nii kirurgi kui anestesioloogina.
Ants Turo on kõrvaltvaataja jaoks mängleva kergusega aidanud neid, kelle hädale teised leidnuks lahenduse vaid Tallinna linnas. Kümnete aastate jooksul on tuli operatsioonitoa aknas tähendanud tema kohalolekut – enamasti kirurgina, sageli narkoosiarstina, vahel ka mõlemana. Temas on olnud väärikat valmisolekut võtta üle töö, kus teised hätta jäänud ja viia see eduka lõpuni. Kus elu seadused on pannud oma piirid ja arstikunst enam aidata ei saanud, on tal alati jagunud haigele südamesoojust, siirast hoolimist ja vajadusel voodikohta. Tema vaikse loomu ja sooja pilgu all on paljudest õpipoistest meistrid saanud. Oma eeskujuga on ta õpetanud mitte ainult teadma ja tegema, vaid alati jagama ka abivalmidust, sõprust ja tähelepanu ning armastust ja rahu. Olla hiidlaste arst – see on olnud ta kutsumus ja valik.

Anu Saue on pikaajalise tulemusliku ja silmapaistva tööga kaasa aidanud valla spordialasele arengule. Kärdlas aastast 1987 noortele orienteerumist õpetanud Anu Saue treeneritöö väärib tunnustust: tema juhendatavad noored on aastaid saavutanud silmapaistvaid tulemusi Eesti meistrivõistlustel orienteerumises, Eestis toimunud rahvusvahelistel võistlustel, Rahvusvahelise Koolispordiliidu meistrivõistlustel, Eesti Koolispordiliidu meistrivõistlustel ja olnud edukad Eesti Orienteerumisliidu-Printcentri noorte karikasarjas. Anu Saue ise on võitnud oma vanuseklassis Eesti meistrivõistlustel läbi aastakümnete 80 medalit. Ta on valitud Hiiumaa parimaks naissportlaseks ja mitmel korral parimaks naisveteranide klassis. Samuti on tunnustatud tema tööd noortega Hiiumaa parimaks treeneriks nimetamisega. Anu Saue osaleb aktiivselt Hiiumaa Orienteerujate klubi ja Hiiumaa Kaitseliidu töös. Anu valiti aastal 2013 Eesti parimaks naiskodukaitsjaks.