Elanike küsitlus Hiiu vallas

Vabariigi Valitsuse algatatud Emmaste valla, Hiiu valla, Käina valla ja Pühalepa valla haldusterritoriaalse korralduse muutmisega kaasneva elanike arvamuse välja selgitamiseks korraldatud elanike küsitlus toimub 9. ja 10. aprillil 2017 kell 10-18.

Hiiu valla küsitluspunktid asuvad Hiiu Vallavalitsuses (Keskväljak 5a, Kärdla) ja Kõrgessaare valitsejamajas (Tööstuse tee 16, Kõrgessaare).

Kärdla küsitluspunkti piirkonnaks on vallasisese Kärdla linna territoorium, st Kärdla küsitluspunktis saavad hääletada elanikud, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Kärdla linn.
Kõrgessaare küsitluspunkti piirkonnaks on endine Kõrgessaare valla territoorium, st Kõrgessaare küsitluspunktis saavad hääletada elanikud, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on endine Kõrgessaare valla territoorium.

Küsitluses osalejad, kelle elukoha andmed on kantud rahvastikuregistrisse Hiiu valla täpsusega, saavad avaldada oma arvamust mõlemas küsitluspunktis.

Elektrooniliselt saab vastata 9. aprillil kell 00.00 - 24.00 vajutades siia.

Kui küsitluses osaleja ei saa tervisliku seisundi tõttu osaleda küsitlusel, võib ta taotleda küsitluslehe täitmist kodus. Taotlus kodus vastamiseks tuleb omavalitsustele esitada hiljemalt 10. aprillil kell 15.00 e-postiga või telefonidel 4636082 (Hiiu Vallavalitsus, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) või 4622888 (Käina Vallavalitsus, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.)

Elanike arvamuse väljaselgitamiseks korraldatud küsitlusest on õigus osa võtta igal küsitluse ajaks vähemalt 16-aastaseks saanud elanikul, kes Eesti rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmetel elab püsivalt Hiiu vallas.

Küsitlusest ei või võtta osa isik, kes on:
1) valimisõiguse tähenduses teovõimetuks tunnistatud,
2) kohtu poolt süüdi mõistetud ja kannab karistust kinnipidamiskohas.

Küsitlusel osalemiseks tuleb kaasa võtta kehtiv isikut tõendav dokument.

Elektroonilise hääle andmiseks vajuta siia. Isiku tuvastamiseks tuleb vajutada paremal üleval nurgas olevale nupule ”Sisenemine”, tuvastada saab kas ID-kaardi või Mobiil-ID -ga, seejärel teha valik kas JAH või EI, peale valiku kinnitamist kuvatakse tehtud valik.

Abiks VOLIS-e kasutamisel
- Kohe pärast väljalogimist ei ole turvanõuete tõttu võimalik VOLIS-t uuesti kasutada.
- Pärast väljalogimist on vaja kõik veebiaknad sulgeda.
- Juhul, kui uue akna avamisel annab veebileht veateate, võib abiks olla veebilehitseja vahemälu kustutamine (Abi).
- Virtuaalne nõustaja ID kaardi abi.